Miben különbözik az angol és a magyar nyelv

Miben különbözik a magyar és az angol nyelv?

Kedves Olvasó!

Iskolánk, a MiskolcAngol Nyelvstúdió szeretne egy kis segítséget nyújtani neked. Mégpedig abban, hogy hogyan tudsz hatékonyan megtanulni angolul beszélni (és érteni is 😊 ). Mindezt egy könnyed, olvasmányos jellegű rendszeresen jelentkező blogsorozattal. Célunk, hogy együtt minden olyan kérdésre választ találjunk, amit mindig szerettél volna megkérdezni, de valamiért nem igazán kaptál rá megfelelő választ, ha egyáltalán volt kinek feltenni bármilyen kérdést is. Bízunk benne, hogy ez a kis információmorzsákat tartalmazó sorozat segít neked abban, hogy tudatosuljon benned, hogy miért és hogyan szeretnél megtanulni angolul.

Miben hasonló és miben különbözik az angol és a magyar nyelv?

Az „Ahány nyelvet beszélsz, annyi féle ember vagy” szólás igazságát akkor tapasztalhatjuk meg, amikor egy angol anyanyelvű országokban találkozunk egy olyan hétköznapi esettel, ami „itthon nem úgy” van. Tehát nem csak a nyelvet tanulom meg, hanem az adott ország szokását, rendszerét, kultúráját. E nélkül nem is lehet jól beszélni egy idegennyelvet -és ez valahol mindig egy örök igazság, nem csak az angol nyelv esetében.

Ha az angol és magyar nyelvet hasonlítjuk össze, akkor azonnal látható és érzékelhető, hogy két teljesen különböző struktúrájú nyelvről beszélünk.

A magyar nyelv inkább „ragozós”, amíg az angol nyelv „igeidős”.

Itt máris feladjuk a próbálkozásokat, hiszen „fából vaskarikát” nem lehet csinálni. Nem is ez a célunk, hanem a lehető legjobban megérteni és alkalmazni az angol nyelv számunkra „furcsa” másságát. Egy nagyon híres professzor előadásán elhangzott, hogy az angol, egy nagyon egyszerű nyelv. A magyar sokkal összetettebb és nagyobb szókinccsel rendelkezik, választékosabb. Ez talán a legjobb helyzet, mivel mi angolul szeretnénk tanulni, tehát ezt az egyszerű nyelvet így sokkal könnyebb elsajátítani.

Furcsa picit ez az egész, mert a kiejtés is más. Sok-sok rokonértelmű szó, amikből rengeteget olyan helyzetekben használ az „egyszerű Angol ember”, amit „Magyar” fejjel néha nem csak nehéz, de megmosolyogtató is megérteni. Viszont valamiért még mindig itt vagy -Kedves Olvasó-! Tudjuk, hogy az a célod, hogy megtanuld ezt a nyelvet. Gyere velünk erre a kis utazásra, hogy megmutathassunk mindent, ami a nyelvről szól!